Lodz Chamber of Industry and Commerce (LCIC)

LCIC

Łódzka Izba Przemysłowo-Handlowa służy ponad 400 zrzeszonym w niej podmiotom. Jako największa organizacja samorządu gospodarczego w regionie łódzkim sukcesywnie zwiększa liczbę zrzeszonych przedsiębiorstw. Największą grupę stanowią firmy z branży tekstylnej i budowlanej. 85% wszystkich firm, to firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw.
Troska o przedsiębiorców to główna idea Izby, którą władze ŁIPH kierują się w podejmowaniu działań. Coraz to nowsze usługi uruchamiane w Izbie mają sprzyjać rozwojowi przedsiębiorczości, poprzez ułatwianie nawiązania kontaktu pomiędzy przedsiębiorcą a władzami samorządowymi i administracją państwową. Izba oferuje usługi z zakresu legalizacji dokumentów w obrocie międzynarodowym i wystawianie uniwersalnych świadectw pochodzenia towaru, legalizacji dokumentów, podpisu elektronicznego. Pod egidą ŁIPH utworzone zostało Centrum Arbitrażu i Mediacji. Celem działalności Centrum jest ułatwienie przedsiębiorcom prowadzenia działalności gospodarczej poprzez stworzenie dodatkowego sposobu rozwiązania sporu, który umożliwi kontynuowanie współpracy pomiędzy skonfliktowanymi dotąd partnerami.

Izba aktywnie działa na polu zwiększania poziomu zatrudnienia i krzewienia idei przedsiębiorczości w społeczeństwie. Jednym z przejawów tego działania są różnorodne projekty prowadzone przez Izbę które wspierają przedsiębiorczość w szczególności wśród osób zagrożonych wykluczeniem, oraz z rewitalizowanych obszarów miasta. Wsparcie to przybiera formę nie tylko wsparcia finansowego, ale przede wszystkim merytorycznego polegającego na pomocy w tworzeniu biznes planów, doradztwie zawodowym i szkoleniach.

Osoba do kontaktu : Daria Zawalska | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. | www.izba.lodz.pl | +48502135799

Kontakt

Aby uzyskać więcej informacji skontaktuj się z nami : info@creativityandcollaboration.com

Subskrybuj teraz!

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje na temat projektu, zapisz się na newsletter!